АВТОВОКЗАЛ

Рік проєкту: 2023 (у стадії розробки)

Розташування: Полтава, вул. Великотирнівська, 7

ПРО ПРОЄКТ

Автовокзал — перша будівля, що зустрічає гостей Полтави та справляє на них враження. Тому важливо показати об’єкт сучасним та безпечним. Окрім самого фасаду, важливе й асфальтне покриття для зручності пересування валіз. Наша команда втілює капітальний ремонт Автовокзалу.

ІСТОРІЯ

Центральний автовокзал у Полтаві збудували у 1988 році. Будівлю зводили за проєктом архітекторки Валентини Богаченко. Від початку роботи цей об’єкт став одним з найважливіших в інфраструктурі Полтави. 

У проєкті Богаченко врахувала дві складові архітектурної форми, які можна відчути та виміряти. Завдяки переважанню горизонтальних розмірів споруди в цілому над вертикальними утворилося відчуття горизонтального руху. Саме це властиво пересуванню автотранспортом. Також в об’єкті контрастно поєднані матеріали, фактури, габарити елементі. У такий спосіб архітекторка зуміла передати рух і зупинку, динаміку і відпочинок, день і ніч, тимчасовість і незмінність.

ВІЗУАЛЬНИЙ ОБРАЗ

Наша команда втілює будівлю автовокзалу у кілька етапом. Найперше — благоустрій та впорядкування території: тротуарна плитка — зручне покриття для пересування з валізами, облаштування клумби керамічною плиткою, паркомісць для всіх груп населення, планування дощових зливків. 

Наступною частиною робіт — облаштування фасаду. Використовуємо довговічні та стійкі матеріали — алюмінієві композитні панелі. Вони водонепроникні, стійкі до цвілі, грибків та бактерій. Окремо, будівля матиме нічне підсвічування. 

Наразі проєкт у стадії розробки.